en Spausdinti Svetainės struktūra Klauskite
Produktų paieška

Apie Linikodą Įmonių grupė Tiekėjai Kontaktai

Titulinis > Baterijų surinkimas
Produktai
Sprendimai
IT paslaugos
Spaudos paslaugos
Kortelių spauda
Įrangos supirkimas
Įrangos nuoma
Baterijų surinkimas
Patarimai
Dėvėta įranga
Naujienos
Naujienų archyvas
Akcijos
Parodos ir Seminarai
Sėkmingi Projektai
Siūlome darbą
Baterijų surinkimas

DĖL BATERIJŲ  IR AKUMULIATORIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO 

GERBIAMI  UAB „LINIKODAS“ KLIENTAI,

Nors naudojamos ar laikomos baterijos nekelia grėsmės aplinkai ir žmonių sveikatai, anksčiau ar vėliau jos tampa atliekomis. Baterijose yra mažiausiai 22 toksiški elementai.  Jeigu šios atliekos šalinamos sąvartynuose ar yra deginamos, jose esantys metalai, rūgštys ir kitos toksinės medžiagos gali garuoti, patekti į gruntinius vandenis, užsidegusios išskirti kenksmingas medžiagas. Tai gali sukelti negrįžtamus žmonių sveikatos ir ekosistemų pakenkimus.
Kenksmingos atliekos veikia žmogaus organizmą. Ypatingą grėsmę aplinkai kelia baterijose esantys sunkieji metalai – švinas, gyvsidabris ir kadmis. Patekę į aplinką jie kaupiasi gyvuose organizmuose ir sukelia įvairių sveikatos sutrikimų. Gyvsidabris kenkia fermentų veiklai, pažeidžia centrinę nervų sistema. Per didelis kiekis švino stabdo vaikų augimą ir intelektualinį vystymąsi. Kadmis smarkiai sulėtina baltymų apykaitos procesus organizme, kas sukelia galvos skausmus, svaigulį, susierzinimą, nemigą, blogą apetitą, pykinimą bei vėmimą, uoslės jautrumo sutrikimus, nosies kraujagyslių trūkinėjimus (kraujavimą), sunkų kvėpavimą, kosulį bei skausmus krūtinės srityje. Kiti baterijose naudojami metalai – cinkas, varis, manganas, litis ir nikelis – taip pat kaupiasi aplinkoje, todėl neturėtų būti šalinami kartu su komunalinėmis atliekomis. Baterijas surenkant atskirai ir jas perdirbant pakartotinai gali būti panaudoti tokie vertingi metalai kaip manganas, cinkas, geležis, švinas ir kt.
Panaudotas baterijas ir akumuliatorius būtina rinkti, išskirti iš bendro atliekų srauto ir išmesti į specialiai tam pritaikytas talpyklas.

PRAMONINIŲ DELNINIŲ KAUPIKLIŲ BATERIJOS IR AKUMULIATORIAI BEI JŲ ATLIEKOS, KURIE BUVO ĮSIGYTI ĮMONĖJE „LINIKODAS“, NEMOKAMAI PRIIMAMI ADRESU :  SAVANORIŲ PR. 187, KORP. 2, 02300 VILNIUS